afb.

Herman Joseph Petrus Maria Veltman

's-Hertogenbosch 10 november 1915 - Rotterdam 16 juni 1982 (66)

Kloosternaam: Justus van ís-Hertogenbosch. Zoon van Petrus Josephus Maria Veltman en Henrica Maria Joanna Derks. Beroep vader: koopman. Intrede: 9 september 1935. Eenvoudige Professie: 10 september 1936. Plechtige Professie: 10 september 1939. Priesterwijding 3 augustus 1942.
Zielzorg in woonwagenkamp Breda en Helmond (1943-1946). Missionaris IndonesiŽ, apostolaat Chinezen (1948). Terugkeer Nederland (1957). Moderator van de Indonesische en Oosterse studenten in Nederland (1958) en buitenlandse studenten in het algemeen (1961). CoŲrdinator vreemdelingenpastoraat te Amsterdam en directeur van het OriŽntatiecentrum Amsterdam (1965). CoŲrdinatie en begeleiding permanente vorming volwassenen Den Haag (1973). Terug in pastorale werk, weekenddiensten in Aarlanderveen (1975). Jacobskerk Den Haag (1978-1979). Rector bejaardenhuis Huize Dorpsveld te Rotterdam (1981).
Literatuur
Archivum Capuccinorum Hollandiae 1882-2000. Afdeling 5. Personalia.; GENTILIS VAN LOON, Een Eeuw Kapucijnen in 's-Hertogenbosch ('s-Hertogenbosch 1998) 64; PETERS / VAN GENT, 't Zand : De eerste uitleg van 's-Hertogenbosch na de opheffing van de vestingstatus in 1874 ('s-Hertogenbosch 2008) 153.
I. van der Heide (tekst), Frans Peters (fotoselectie)
Afbeeldingen
  • 16 juni 1982