Groepsportret Familie Van Renterghem, Goes
vervaardiger: Daniël Nederveen
techniek: olieverf op doek, ? x ? cm
collectie: Stichting Musea de Bevelanden
Ouders
-
Charles Albert van Renterghem (1805-1890)
Met pijp
De ouders van Charles Albert waren Albert Ferdinand Ghislain van Renterghem 1764-1840 (veearts in leger Napoleon) en Cornelia Guillaumina Verberkmoes. Zijn grootvader was Guillaume van Renterghem x 1756 Maria Agnes van Lookeren.
-
Wilhelmina de Witt Hamer (1808-1889)
In zwarte jurk, zittend met baby
Kinderen
-
Susanna Marie van Renterghem (1837-1915)
Rode jurk
-
Albertine Cornelia van Renterghem (1839-1918)
Witte jurk, mandje met kersen
Zij trouwde met Cornelis Goemans. Een dochter Goemans trouwde met Basenau. Een kleindochter Basenau trouwde met Rutgers van der Loeff. Zij was een bekend schrijfster en heeft met haar moeder Basenau-Goemans een boek “Het oude huis” geschreven over het huis en familieleven in Goes aan de Grote Markt (later postkantoor). Bij de afstammelingen van Albertine Cornelia zou een copie van dit groepsportret te vinden zijn.
-
Jan Gerard van Renterghem (1841-1915)
Gekleed In het zwart of donkergroen? met geknoopte halsdoek
Hij trouwde met Jeanette Frederique Spoelstra. Hun dochter Alexandrine trouwde met Jan Egbert Gustaaf van Emden (arts. bevriend met Sigmund Freud). Hun dochter Catharina Johanna van Emden trouwde in Den Haag met Hendricus Philippus Adrianus Smit.
-
Albert Willem van Renterghem (1845-1939)
In het Amsterdamse Stadsarchief zijn o.m. glasnegatieven van de familie in Goes 2e helft 19e eeuw te vinden. Huisarts Goes, later arts in Amsterdam, bevriend met Frederik van Eeden. Introduceerde hypnose in Nederland.
-
Nicolaas Isaac (Klaas) van Renterghem (1846-1872)
Jongen met de hoed
-
Henri Ferdinand van Renterghem (1850-1896)
Baby op schoot van zijn moeder
Stoombootdienst ondernemer.
| |

Notities van Saskia Broekema, 16 september 2026