afb.

mr. Arnold Gerbrandus Verheijen

Loon op Zand 30 oktober 1770 - 's-Hertogenbosch 12 juli 1857

Voorstander van het orangistische bewind in Brabant, die in 1831 als beloning daarvoor Eerste Kamerlid werd. In die functie gaf hij in 1848 steun aan de Grondwetsherziening. Hij begon zijn bestuurlijke loopbaan in de Bataafse tijd en was geruime tijd bestuurder van Den Bosch, waarvan vijfentwintig jaar als (eerste) burgemeester. In 1817 kozen de Staten van Brabant hem tot Tweede Kamerlid.
regeringsgezind ten tijde van Willem I en II
in de periode 1817-1849: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer
Parlement & Politiek
 
Duijvendak

Arnoldus Gerbrandus Verheyen

Loon op Zand 30 oktober 1770 - 's-Hertogenbosch 12 juli 1857

358
Maarten Duijvendak, Rooms, rijk of regentesk ('s-Hertogenbosch 1990) 358
 
Genealogie
 
Kempen

Mr. A.G. Verheijen

Loon op Zand 1770 - 's-Hertogenbosch 1857

369
A.F.J. van Kempen, Gouvernement tussen Kroon en Statenfacties LXXVI (1988) 369
 
Stadsarchief
Maire van juli 1810 - januari 1814
Burgemeester van februari 1814 - december 1848
In november 1815 kwam er een 'Stedelijk Reglement' tot stand dat bepaalde dat er drie burgemeesters waren. In 1824 werd dit Reglement echter weer gewijzigd en werd het stelsel van één burgemeester weer in het leven geroepen.
- mr. J. Losecaat, burgemeester van december 1815 - februari 1816
- P.H. van Fenema, burgemeester van december 1815 - februari 1824
- jhr. W.H. van Thye Hannes, burgemeester van februari 1816 - februari 1824
 
Artikelen
1857

R.A. van Zuijlen

Hulde aan de nagedachtenis van wijlen den edelmogenden edelachtbaren heer mr. A.G. Verheijen, oud-lid der 1ste en 2de kamer, oud-burgemeester der stad 's Hertogenbosch, kommandeur der orde van den Nederlandschen Leeuw, aldaar overleden den 12 julij 1857
J.J. Arkestein ('s-Hertogenbosch 1857)
 
1995

Jan Walravens

Bossche burgemeesters in perspectief 1850-1970
's-Hertogenbosch 4 (1995) 115-128
 
Afbeeldingen

27 oktober 1810
     
 
Literatuur en bronnenpublicaties

Klaasje Douma, De adel in Noord-Brabant, 1814-1918 (2015) 115, 238, 276, 278, 293, 303

Maarten Duijvendak, Rooms, rijk of regentesk (1990) 7, 51, 85, 105, 142, 358, t5.2, t6.6, t10.1

H.F.J.M. van den Eerenbeemt, 's-Hertogenbosch in de Bataafse en Franse tijd (1955) 206, 218, 219

H.F.J.M. van den Eerenbeemt, Geschiedenis van Noord-Brabant (1996-1997) I. 83, 101

H.F.J.M. van den Eerenbeemt en L.P.L. Pirenne, 's-Hertogenbosch op de drempel van een nieuwe tijd (1960) 214, 218

F.G.G. Govers, Het geslacht en de firma F. van Lanschot 1737-1901 XXV (1989) 113, 129

Nel van der Heijden Rogier, Slager : Acht Bossche kunstenaars en een museum (2015) 20-23, 302

A.F.J. van Kempen, Gouvernement tussen Kroon en Statenfacties LXXVI (1988) 47, 66, 76, 78n, 86-90, 94, 164, 168-169, 211, 227, 253, 255-257, 263-266, 269n, 270, 273, 275-276, 281, 289, 349, 353, 364, 369-370

Charles de Mooij en Paul Kokke, De Muze als Motor : Beeldende kunst en de ontwikkeling van het moderne Brabant, 1796-1940 (1996) 41, 50, 51

Nederland's Adelsboek (1953) 35

C. Peeters, De Sint Janskathedraal te 's-Hertogenbosch (1985) 171

Maarten Prak, Republikeinse veelheid, democratisch enkelvoud (1999) 258

Aart Vos, 's-Hertogenbosch : De geschiedenis van een Brabantse stad 1629-1990 (1997) 220, 227, 243, 255, 257

Th. A. Wouters, Van bedeling naar verheffing XI (1968) 160

H.J. Zomerdijk, Het muziekleven in Noord-Brabant 1770-1850 LI (1981) 73, 349

R.A. van Zuijlen, Naamlijst en wapenkaart der leden van de regering de pensionarissen, griffiers en secretarissen van 's Hertogenbosch (1863) XXVIII, XXX

n: vermelding in een voetnoot